Felnőtt tartalom!

Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 éves
Ha felnőtt vagy, és szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot.

A belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.

Minden ami potencianövelés

MrPotencia.hu - potencianövelő és potencianövelés

MrPotencia.hu - potencianövelő és potencianövelés

Női szemmel a merevedési zavarról

2015. december 06. - dobojozsi

A közelmúltban készült egy mélyinterjús kutatás olyan nők körében, akik partnerükön keresztül érintettek a merevedési zavarban. A vizsgálatból többek között kiderül, hogy bár gyakoriak a párkapcsolati konfliktusok és kommunikációs nehézségek, a nők közül mégis egyre többen nyitottak arra, hogy a megoldást közösen találják meg. Ők az elhallgatás és szemérmeskeskedés helyett a nyíltságot részesítik előnyben – érdemes követni példájukat.

A tipikus párkapcsolat

Egy boldog párkapcsolatnak fontos része a szexuális harmónia. Ennek kialakításáért és fenntartásáért azonban mindkét félnek tennie kell. A kapcsolat megromlásáért soha nem csak az egyik vagy másik fél felelős. Gyakran a nők félreértelmezik szerepüket, és túlságosan alárendelik magukat párjuknak, közben azonban észrevétlenül feladják önállóságukat, és csorbul az önértékelésük. Vannak „erős” nők, akik a férfit elnyomva, direkt vagy manipulatív módszerekkel igyekeznek a kapcsolatot teljesen saját irányításuk alá vonni. Egyik véglet sem jó, a szerepek eltolódása egyértelműen kivetül a szexuális életre is. Az elnyomott férfi szexuálisan kevésbé vonzó, csakúgy, mint az önmagát feladó, mártír nő. A válság jelei gyakran a második gyerek megszületését követően jelentkeznek. Sok pár a mindennapokba temetkezik, ezzel igyekeznek elterelni figyelmüket a hosszú távon megmutatkozó, állandósuló konfliktusokról. Ez azonban csak tovább mélyíti a szakadékot köztük.

„A párok nem oldják meg a problémákat, hanem inkább menekülnek. A konfliktusok leggyakoribb forrása a szex és a féltékenység.”

„Minden a nőn múlik, mert a mai férfiak nem családcentrikusak, hajtanak, stresszesek. A jó házasság titka, hogy a nő mennyit tűr.”

„A többség inkább csak ‘elvan’ egymással, nincs meg a kapcsolatokban a felszabadultság, boldogság. Nem őszinték egymással az emberek, ugyanakkor nagyon nagyok az elvárások a másikkal szemben. Nem beszélnek egymással, de magukban azért őrlődnek.”

Hogyan lehet „megmenteni” egy süllyedő kapcsolatot?

Egy kapcsolat mindig két emberen múlik, az a kérdés, hogy mindketten meg akarják-e menteni. Ha már ebben sincs összhang, vajon mi tartja össze őket? Ha csak a megszokás, az senkinek se jó. Mégis először mindent meg kell próbálni a láng újrahevítéséért. Ha korábban minden jól működött, beleértve a szexet is, csak a módját kell megtalálni, hogyan lehet helyrehozni, amit az évek alatt elrontottunk.

Olvassa el a pszichológussal készült interjúnkat!

Kommunikáció „kényes” kérdésekről

A merevedési zavarról nehéz beszélni, pláne egy megromlott, elhallgatásokkal, viszályokkal terhelt kapcsolatban. Jellemző, hogy a párok gondolatai egymással szemben robognak, vagy párhuzamos vágányon, ellentétes irányba haladnak. A férfiak szégyennek érzik, ha nem tudnak az ágyban teljesíteni, és nem beszélnek szívesen kudarcukról. Az okokat keresve sokszor a nőt teszik felelőssé. A nők szinte kivétel nélkül magukban keresik a hibát. Félnek attól, hogy visszafordíthatatlan változások történek a kapcsolatban. Sokan nem mernek ezzel, illetve az évek során felgyülemlett elfojtásaikkal szembesülni, ezért inkább nem is próbálják megbeszélni aggályaikat. Emellett sajnos elterjedt az a „klasszikus” női attitűd is, mely szerint egy nőnek nem illik a szexuális problémákat, illetve saját szexuális igényeit szóvá tennie. Mindez megnehezíti a kommunikációt.

„Akárhányszor nagy nehezen felhozom a témát, mindig azt mondja, hogy én vagyok a hibás.”

„Amióta megromlott a kapcsolatunk, olyan gát alakult ki köztünk, hogy nem tudjuk megbeszélni a szexuális problémákat. Akármikor próbáltunk erről beszélni, mindig ingerültséggé fajult.”

Először én is magamban kerestem a hibát. Aztán egyszer csak kirakott egy cikket a kapuzárási pánikról. Ezt elolvasva jöttem rá, hogy régóta vannak ilyen problémái, és emiatt szégyelli magát. Még ezek után is nagyon nehéz volt beszélni erről az egészről. De aztán csak elment orvoshoz, és kapott is gyógyszert.”

Hogyan lehet megbeszélni, ha „elromlott” a szex?

A merevedési zavar számos férfit érint – egyáltalán nem olyan ritka, mint ahogyan azt a legtöbben gondolják –, ez összefügg az egészségtelen és stresszes életmóddal, nincs mit szégyellni rajta, ráadásul megoldás is van. Ugyanakkor a nőknek sem szabad prűdnek lenniük, a vágyak elfojtása, a problémák elhallgatása csak tovább ronthat a helyzeten. Persze fontos, hogy az intim kérdésekről beszélve egyik fél se gázoljon bele a másik önérzetébe. A boldogság megőrzése érdekében érdemes felkeresni egy pszichológust, aki segít feloldani a kommunikációs gátakat is.

Nem tudja, hogy mondja el? Kérdezze szakértőnket!

Az első reakciók

A merevedési zavar nem csupán a férfiakat érintő probléma, a nőket is megviseli, ha rendszeressé válnak a sikertelen együttlétek. A megkérdezettek elbeszéléséből kiderül, a nők számára sem egyszerű a szembesülés a problémával, kudarcélmény, tanácstalanság, düh, önvád és aggódás egyaránt megfigyelhető a reakciókban.

„Nagyon kínos volt, mert úgy tűnt, mintha én próbáltam volna erőltetni a szexet. Hiányzott is a kielégülés, de jobban aggódtam azért, hogy a betegségei miatt nem működik rendesen. Nagyon elkezdtem őt félteni, ezért igyekszem támogatni, amennyire tudom.”

„Ilyenekről mi soha nem is beszéltünk. Nem vágtam a fejéhez soha. Azt vártam, hogy hátha megváltozik, ő meg attól félt, hogy ‘úristen, ez most már akkor sosem fog felállni?’ Persze, megfordult a fejemben, hogy esetleg én lehetek a hibás.”

Hogyan viselkedjen egy nő, amikor egyértelművé válik, hogy párjának merevedési zavara van?

A megértő, támogató hozzáállás sokat segít, de tudomásul kell venni, hogy a férfi önérzetét sérti, ha nem tud az ágyban megfelelően teljesíteni. Egy jól működő kapcsolatban a nő érzi, hogy meddig feszegetheti a kínos kérdést. Jó ha támogatja a férfit abban, hogy elmenjen orvoshoz, esetleg maga is elmegy vele – de csak akkor, ha ezt párja igényli. Őszinteség és bizalom, a két kulcsszó!

A gyógyszerhez való viszony

Sok nőt zavar, hogy párja gyógyszert szed, vannak, akik nehezen tudják megemészteni, hogy csak tablettával képes partnere elérni a megfelelő erekciót. Az ellenérzés összefügg azzal, hogy nincsenek tisztában a tabletták hatásmechanizmusával. Azt hiszik, a gyógyszer azért kell, hogy a férfi vágyát meghozza, holott erről szó sincs. A tabletta a merevedés kialakulását és fenntartását segíti: ha a férfi beveszi, attól önmagában még nem, csak szexuális ingerlés hatására jön létre az erekció. Van úgy, hogy a férfiak párjuk tudta nélkül keresik fel a szakorvost, a gyógyszert gyakran titokban szedik.

Mit tegyen egy nő, ha partnere gyógyszert szed?

Sok férfinak ha már túl van a szakorvosi vizsgálaton, a gyógyszer beszerzése további frusztrációt okozhat, ezért ezt a feladatot szívesebben bíznák párjukra. A gyógyszerszedéssel kapcsolatban fontos a diszkréció. Nem szerencsés nógatni a férfit, hogy szedje, ahogy számolgatni sem szabad, hogy hány tabletta fogyott. Ha véletlenül derül ki, akkor sem szabad a férfin ezt számon kérni. Nem szabad, hogy a nő sértve érezze nőiességét , hanem legyen boldog, hogy ismét örömteliek lehetnek az együttlétek. Gondoljon arra, hogy megoldódott egy probléma, amely korábban mindkettőjüket nyomasztotta.

(Forrás: narancssarga.hu)

A cikket a www.mrpotencia.hu oldal szolgáltatta.

A bejegyzés trackback címe:

https://mrpotencia.blog.hu/api/trackback/id/tr768144844

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása